Depilácia

Krása bez chĺpkov

Vosk ITALWAX vosk FILMWAX s obsahom prírodnej živice je strednej hustoty, ohrieva sa už pri teplote 40 - 45 °C. Odlišuje sa vysokou plastickosťou, netvorí vlákna, nezanecháva podráždenie ani začervenanie. Odstraňuje chĺpky už od dĺžky 1 mm a nie je potrebné dodržať smer rastu chĺpkov. Doba tuhnutia je 6 - 7 sek. Uvítajú ho najmä klientky s veľmi citlivou pokožkou a nízkym prahom tolerancie bolesti. Depilácia FILMWAX voskom je takmer BEZBOLESTNÁ. Depilácia teplým voskom je najvhodnejším a rýchlym spôsobom ako odstrániť nežiadúce ochlpenie. Pri nanesení teplého vosku sa otvoria na pokožke póry a tým je depilovanie šetrnejšie na pokožku. Chĺpky sa odstraňujú celé aj s korienkom, bez polámania.

Pokožka zostáva hladká a hebká až niekoľko týždňov (približne 2- 4 týždne), pretože na rozdiel od holenia teplý vosk odstraňuje chĺpky aj s korienkom. Cyklus rastu chĺpkov je rozdielny a chĺpky nám dorastajú postupne, nie všetky naraz, teda pri opakovanom postupe sa hustota a kvalita ochlpenia zmierňuje, chĺpky sú jemnejšie, slabšie a redšie.

Depilácia sa neodporúča pri kŕčových žilách, ekzémoch, poranenej pokožke. Po depilácií je vhodné 12 hodín sa nevystavovať priamemu slniečku, nakoľko pokožka je citlivejšia.