Ošetrenie zarastajúcich nechtov

Ide to aj bez bolesti

Máte problémy so zarastaním nechtov na nohách spôsobené nesprávnym strihaním nechtov , nosením príliš úzkej obuvi, nosením nevhodnej obuvi pri vychádzkach a turistike ( modriny hlavne na palcoch) , alebo v dôsledku choroby ?

Sú vaše nechty nepekné a točia sa smerom dovnútra?

Chcete predísť bolestivému chirurgickému zákroku a strhávaniu nechtov?

Rozoznávame tri štádiá zarastených nechtov:

- otlačenie: koža je začervenaná a v okolí nechtu sa nachádza bolestivý opuch

- akútny zápal: koža je veľmi začervenaná, v okolí nechtu môžeme zaznamenať krvavý, alebo hnisavý výtok, bolestivosť je pulzujúca a bodavá

- chronický zápal: v okolí nechtu je veľký opuch s vytvoreným granulóznym tkanivom ( tzv. divé mäso ) sprevádzaný veľmi intenzívnou bolesťou obmedzujúcou chôdzu

Mám pre vás riešenie s okamžitým účinkom a dlhodobým efektom!

Nemusíte podstupovať bolestivé vystrihovanie a vytrhávanie nechtov!

1 ) Ošetrenie tamponádou

Zarastajúci necht spôsobuje intenzívnu bolesť a prípadne aj zapálenie, až zahnisanie nechtového valu. Ošetrenie zarastených nechtov s ľahším stavom zápalu prevádzame nekrvavou metódou pomocou tamponády. Je to spojenie chirurgickej dezinfekcie a tampónu. Tampónom sa vypodloží zarastajúceho nechtu na uvoľnenie tlaku nechtu na postihnuté miesto.

2) Ošetrenie šponami

Ďalšou možnosťou ošetrenia zarastených a bolestivých nechtov je metóda šponovania. Špony sa dajú nazvať aj strojčekmi na nechty . Majú podobnú funkciu ako strojčeky na zuby- ich úlohou je vyrovnávať a tým pádom aj liečiť zarastajúce a deformujúce sa nechty tak, aby ste sa vyhli nepríjemnému a bolestivému chirurgickému zákroku.

Samozrejme, poznáme veľa druhov špon (nalepovacie, umelohmotné, drôtené, zložené z viacerých časti alebo len z jednej časti). Každý druh má svoje prednosti. Špony pomôžu aj tam, kde nedokáže pomôcť ani chirurg. Najdôležitejšie je, že špona vyrieši problém so zarastaním nechtu navždy.

Technika BS Spange ponúka jedinečné a prelomové riešenie v liečbe zarastajúcich nechtov.

Môžete sa mi kľudne zveriť do rúk, vyberiem pre Vás najvhodnejšie riešenie.

A hlavne príďte včas, pretože už najmenší náznak bolestivosti je treba riešiť.